E html> قلم - جهان فکر

قلم

writting- writter

instagram

روز قلم روزی بود که پشت سرش گذاشتیم یعنی روز شنبه برابر ۱۴ تیر سال ۹۹ مصادف بود با روز ملی قلم. به عنوان کسی که علاقمند به نوشتن و خواندن مستمر هست درا ین فضا و موقعیت در قالب  جهان فکر به عنوان سایتی که تشویق کننده اهل قلم و کتابخوان ها می‌باشد این روز را به همگی آنهایی که دستی بر قلم دارند تبریک می‌گوید.

روزی که می‌تواند هر روز از زندگی را بر آن نامگذاری کرد. بله درست متوجه شدید. یک زمانی گفته می‌شد با ورود تکنولوژی دیگر به مسئله نوشتن و دست به قلم شدن کمتر نیاز پیدا می‌کنیم. در حالی که بر عکس این مسئله را شاهد هستیم.هر روز که بیشتر می‍گذرد نزدیکی آدم با نوشتن و قلم بیشتر می‌شود و به نظر می‌رسد به صورت حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای با نوشتن می‌توان هم حال خود را خوب کرد و هم حال بقیه را نظرتان چیست؟

writting-day

به بهانه این روز خواستم در کنار تجلیل و بزرگ داشتن امر نوشتن بگویم زندگی بدون نوشتن می‌تواند بی معنا باشد. هر بار که شروع به نوشتن می‌کنیم انگار یک بخشی از وجودمان را کاوش می‌کنیم و به راز جدیدی دست پیدا می‌کنیم. با کنده کاری تحت عنوان نوشتن از اعماق وجود، زندگی و آدم های اطرافمان  رنگ و طراوت تازه‌ای خاصی به خود می‌گیرد و روزنه های ذهن مان به افق های تازه‌ای سلام می‌کند.درست نه؟

هر بار که کلمات پشت سرهم در برگه یا صفحه ورد ردیف می‌شوند به یک نظم خاصی در ذهن و مغزمان می‌رسیم. به نظر می‌رسد هر بار که دست به قلم می‌شویم در حال خانه تکانی مغزمان هستیم تا چیزهای جدیدی در آن جای دهیم و چیزهای قدیمی را گردگیری می‌کنیم یا از آن را جایگزین یک کلمه جمله جدید و نو می‌کنیم تا دوباره حیات تازه‌ای به خود و پیرامونمان بببخشیم.

در زمانی زیست می‌کنیم که همه ثروتمندان و افراد موفق در عرصه‌های مختلف دلیل پیروزی خود بر مشکلات زندگی را یادداشت برداری و نوشتن اهداف و بررسی و ویرایش لحظه به لحظه آن می‌دانند. امروز نه تنها با روی کار آمدن تکنولوژی پدیده دست به قلم شدن و نوشتن  دموده نشد و از رونق نیافتاد بلکه هر روز با امید بیشتری دارد پیشتازی می‌کند.

نوشتن هر روزه می‌تواند ذوق و استعداد ما را برای بهتر نوشتن سیقل دهد تا در نهایت بر دل خودمان و مخاطب بنشیند.

سخن را کوتاه می‌کنیم و دو مرتبه به تمامی کسانی که دوستی دیرینه با قلم و کتاب دارند شاد باش و مبارک عرض می‌کنیم.

 

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

takadighari-iran

تکدی گری ممنوع!

امروز صبح که بیرون رفته بودم. در پیاده رو به سمت جلو قدم برمی‌داشتم. متکدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *