E html> صفحات صبحگاهی - جهان فکر
خانه / تمرینات نویسندگی / صفحات صبحگاهی

صفحات صبحگاهی

تمرین۱:
نوشتن در صبحگاه

 

 

به نظر می‌رسد برای اینکه بتوانیم از همان ابتدای روز موتور نوشتن خود را تا آخر شب روشن نگه‌داریم. بایستی از همان لحظات اولیه صبح که چشم باز کردیم بلند شویم و سریع هر آنچه در ذهن داریم را روی کاغذ بیاوریم.

 

اولین بار این نکته یعنی نوشتن هر روزه صفحات صبحگاهی در دفتری مختص این کار را از زبان آقای شاهین کلانتری و در ادامه وقتی کتاب جولیا کامرون با نام راه هنرمند را خواندم آَشنا شدم.

 

instagram

فقط یادتان باشد وقتی من و شما داریم در دفتر صفحات صبحگاهی می‌نویسیم بایستی هر چه از ذهن و فکرمان می‌گذرد بر صفحه کاغذ بیاوریم و نیز در ادامه همه چیزی طبیعی باشد. منظور از طبیعی این است که قلم و کاغذ پیش ‍رویتان باشد و شروع به نوشتن کنید. شاید برخی با نوشتن در ورد سیستم کامپیوترشان راحت باشند. باز هر طور راحیتد؛ منتها در صورتی که با قلم و کاغذ کارتان را پیش ببرید در ادامه نتیجه بهتری عایدتان خواهد بود.

 

telegram

 

پس از فردا همین که از صبح اول وقت بیدار شدیم می‌بایست بدون اینکه مشغول به کار دیگری باشیم از جمله گوشی همراه چک کردن یا با سایرین هم صحبت شدن به سراغ کاغذ و قلم برویم و محتویات افکارمان را بر روی کاغذ آوار کنیم.

 

نکته مهم آن است که وقتی یک مدتی به این کار ادامه دادید می‌توانید برای تیزتر شدن قلم خود امیدوار باشید.
از طرفی، به این شکل بخشی از بار ذهن‌تان را به جای اینکه با نشخوار فکری در طی روز سنگین و سنگین‌تر کنید خالی کردید.

 

به نظر می‌رسدبه این شیوه آرامش ذهنی بهتر و ببیشتری دارد. پیشنهاد می‌کنم امتحان کنید تا خودتان شاهد ماجرا رخ داده باشید.

 

 

تا اینجای کار که من فرزانه کردلو را در آغاز تمرینات نویسندگی با موضوع نوشتن صفحات صبحگاهی همراهی کردید سپاسگزارم. امیدوارم هر روز این تمرین را برای ورزیده شدن عضلات قلم خود انجام دهید و بیایید از تجربه‌‌تان برایم بگویید.

 

اگر هم روز و روزهای قبل چنین تجربه‌ای داشتید حتما‌ً در بخش نظرات، دیدگاهتان‌ را مطرح کنید.

 

 

instagram- jahanfekr

درباره‌ی فرزانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *