E html> رومینگ(roaming) - جهان فکر
خانه / عمومی / رومینگ(roaming)

رومینگ(roaming)

roming- international

instagram

رومینگ اصلا ً چی هست؟ اولین بار که با این کلمه مواجه شدم، این اولین سوالی بود که در ذهن من شکل گرفت. شاید شما هم برایتان ایم سوال ایجاد شده باشد. الان ماجرا را برایتان تعریف می‌کنم که چی شد اصلا ترغیب شدم تا بیشتردر مورد کلمه رومینگ roaming بدونم.

چند روز پیش یک یپام از دوستم دریافت کردم مبنی بر اینکه با یک کدی که در پیام درج شده بود، می‌توانم سیستم رومینگ را غیرفعال کنم. در ادامه عنوان شده بود اگر این کار انجام نشود، هزینه هایتان از جمله ارسال پیام و گفتگوها و … از سوی اپراتور مورد نظر در داخل کشور دو برابر حساب می‌شود.

تا قبل از آن چیزی در مورد رومینگ نشنیده بودم و نمی‌دانستم. وقتی رفتم تا تعریفی از رومینگ در گوگل پیدا کنم به نکات جالبی دست پیدا کردم و البته صحت و سقم این ماجرا را هم در سایت های معتبر جویا شدم.

رومینگ یک سری خدماتی که از همان ابتدا در سیم کارت شما فعال است و زمانی که از کشور ایران خارج شدید می‌توانید با تعرفه های مشخص با همان سیم کارت خود از خدماتی چون ارسال پیام، برقراری تماس، اینترنت و … در کشور ثانویه استفاده کنید.

roming-operator- conversation

جالب است بدانید تا از کشور خارج نشوید این سیستم هیچ فعالیتی در گوشهای همراه انجام نمی‌دهد. طبق خبرگزاری باشگاه خبرنگاران به نقل از حسین فلاح رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباط رادیویی می‌گوید:این پیامهایی که چند روزی است در بین مردم دست به دست می‌چرخد را رد کرد و گفتند چنین چیزی مطرح نیست. این هزینه ها زمانی شامل فرد می‌شود که شخص از مرزهای ایران خارج شده باشد. از سویی عنوان کردن فعال بودن رومینگ در داخل کشور هیچ تأثیری در افزایش هزینه های مکالمات و … سیم کارت افراد ندارد.

roaming

من گفتم شاید افرادی مثل من باشند که اطلاعات زیادی در مورد رومینگ نداشته باشند و هر چه سریعتر این مسئله را اطلاع رسانی کنم. زمانی که به طرق مختلف با این پیغام  مبنی بر غیرفعال کردن رومینگ روبرو شدید، در جریان باشید که قضیه آنقدر ها هم برخی در پست ها اعلام می‌کنند نگران کننده نیست.در واقع اصلا نیاز به دستکاری تنظیمات برای غیر فعال کردن خدماتی همچون رومینگ در گوشی همراه نیست.

سایت جهان فکر امیداور است توانسته باشد، مسئله غیر فعال کردن رومینگ را در قالب انتشار مقاله در میان شما هموطنان عزیز به نوعی برطرف کند.

instagram- jahanfekr

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

its-time-time-min

دیگه وقتشه!

  خیلی هایمان وقتی می‌خواهیم شروع کنیم با جملاتی این چنینی ” هنوز وقت هست” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *