E html> تمام! - جهان فکر
خانه / عمومی / تمام!

تمام!

instagram

telegram

امسال با شروع سال ۱۴۰۰ منم هم می‌خواستم یک کلمه برای خود انتخاب کنم. کلمه انتخابی من برای سال جدید “تمام” می‌باشد،  تا به کمک آن بتوانم برنامه ریزی کنم. این بار می‌خواهم متفاوت عمل کنم. به نظر می‌رسد خود عدد ۱۴۰۰ هم تا حدودی عاملی برای متفاوت بودن باشد. نمی‌شود گفت متفاوت. یعنی می‌خواهم کارهایی را که روزها و سال های گذشته شروع کردم. به هزار و یک دلیل به اتمام نرساندم. در سال پیش رو به پایان برسانم. این که چقدر در این کار موفق می‌شوم خیلی اهمیت ندارد. دوست دارم تا جایی می‌توانم تلاشم را بکنم. این برایم مهمترین نکته در این چالش خواهد بود.

در صورتی که این کارها در مسیر رساندن به اهدافی که در سال جدید نظر گرفتم، مرا یاری کند. تصمیم گرفتم آنها را تا حد امکان سر و سامانی بدهم و به پایان برسانم.

finish-planning-1400

شما مخاطب عزیزی که در حال خواندن این نوشته هستید. شما هم ترغیب شدید این چالش را دنبال کنید. به طور حتم در ذهن دارید به این مسئله فکر می‌کنید. به عبارتی در ذهن دارید مثل من، فهرستی از کارهایی که در روزها و سال های گذشته نیمه کاره رها کردید پشت سر هم ردیف می‌کنید. کار خوبیست، منتها بهتر است کنار دست تان یک قلم و کاغذ هم باشد تا ایده تان را بیشتر به واقعیت نزدیک کنید. شاید این جمله را شنیدید که “بنویسید تا اتفاق بیافتد”. فهرست کردن کارهای مورد نظر هم از این اصل مستثنی نیست. پس به مهارت نوشتن اعتماد کنید. هر چه در ذهن دارید. می‌خواهید در پایان به نشانه اتمام کار تیک بر آن بزنید. پیشنهاد می‌شود در برگه ثبت کنید.

appointment-booking-with-calendar-clock

به نظر می‌رسد لیست بلند بالایی شده است. نگران نباشید. اگر در همان ابتدای کار نگران این قضیه باشیم. فقط فقط به مقصد فکر کنیم لذتی از خود کار نخواهیم. یعنی تا وقتی از مسیر لذت نبریم. وقتی به مقصد هم رسیدیم خیلی از تغییری که ایجاد کردیم خشنود نخواهیم بود. همه این تغییرات از همان شروع سال جدید برای آن است که تغییری در دنیای درون ایجاد کنیم. همانطور که می‌دانید. دنیای درون ما از کنار هم قرار گرفتن تک تک باورها و افکار ما شکل گرفته است و می‌گیرد. شاید که نه به طور حتم، این ضرب المثل معروف را شنیدید که از کوزه همان تراورد که در اوست. پس جهان فکرمان را در همین سال نو یک نظم و ترتیبی بدهیم. تا خروجی کار خوب از آب درآید. نکته مهم آن است که همین اول کار از خود کار و مسیری که در آن قرار گرفتیم لذت نبریم. خیلی در پایان کار هم خوشحال نخواهیم.

بنابراین، در همه مراحل کار سعی کنیم از تک تک لحظات لذت ببریم. کار راحتی نیست، منتها تلاش می‌کنیم. به نظرم به امتحان کردنش می‌ارزد. نظرتان چیست؟ اگر شما خواننده عزیز هم در سال جدید که چند روزی از آن را هم سپری کردیم، چنین قصد و نیتی دارید. در صورت تمایل نظرتان را بیان کنید. بی‌صبرانه منتظر نظرات شما مخاطبین عزیز هستم.

instagram- jahanfekr

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

its-time-time-min

دیگه وقتشه!

  خیلی هایمان وقتی می‌خواهیم شروع کنیم با جملاتی این چنینی ” هنوز وقت هست” …

2 نظر

  1. سلام خیلی تاثیر گذار هست این انتخاب
    کلمه سال من هم تمرکز هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *