E html> کسب و کار اینترنتی چیست؟ - جهان فکر
خانه / اجتماعی / کسب و کار اینترنتی چیست؟

کسب و کار اینترنتی چیست؟

instagram

telegram

جهان فکر این بار در تلاش است در مورد کسب و کار اینترنتی با شما به گفتگو بنشیند، شاید شما هم بسته به شرایطی که دارید به دنبال این نوع از درآمدزایی هستید و یا می‌خواهید در کنار شغل اصلی، در اوقات بیکاری شغل دومی را برای خود دست و پا کنید و به نظر می‌آید کسب و کار اینترنتی در این روزگار گزینه مناسبی باشد.

امروزه با توسعه دهکده جهانی به کمک اینترنت، بسیاری از کسب و کارها و مشاغل قدیمی یا از رده فعالیت خارج شدند یا به عبارتی دستخوش تغییر گشتند و شاید بسیاری از شما که اکنون مخاطب این مقاله هستید، این روزها واژه کسب و کار آنلاین را به کرات شنیده باشید. بدین ترتیب هر کس با هر مهارتی که دارد، می‌تواند به سیل عظیم این رهاورد بپیوندد و تخصص خود را به علاقمندان آن مهارت خاص معرفی کند و برای خود دنباله کنندگان و طرفدارانی بیشماری نیز داشته باشد و به نوعی از این راه کسب درآمد کند.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

در کسب و کار اینترنتی از برگزار شدن کلاسهای غیرحضوری(آنلاین) اساتید در دنیای مجازی گرفته تا راه اندازی استارتاپ نو و جدید به همراه ایده‌های بکر و مخاطب پسند است که شخص می‌تواند به تنهایی درآمد زایی کند و یا این که چندین نفر را در زیر مجموعه خود به خدمت بگیرید و به سخن دیگر به کمک کسب و کار اینترنتی به اشتغال زایی هم کمک قابل توجهی نماید.

ویژگی های کسب و کار اینترنتی

در این قسمت هدف آن است که، در مورد خصوصیات کسب و کار اینترنتی بیشتر با شما به بحث و گفتگو بپردازیم. بدین ترتیب از جمله مشخصه‌های منحصر به فرد کسب و کار اینترنتی بدین شکل است که:

  • بدون محدودیت زمانی در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید به این کار مشغول شوید.
  • داشتن کمترین سرمایه اولیه
  • بسیاری مواقع بدون سابقه هم می‌توانید در این عرصه مشغول به کار شوید.
  • نیازی نیست دفتر داشته باشید و می‌توانید حتی در محیط خانه و با داشتن یک کامپیوتر و با دسترسی به این اینترنت کار خود را شروع کنید.
  • جلب رضایت و اعتماد افراد جامعه به فروشگاههای اینترنتی؛ رشد روز افزون اینترنت سبب شده، بیش از قبل مردم به خدمات اینترنتی روی آورند و بسیاری از امور روزانه و بخصوص خریدهای خود را در این فضا انجام دهند.

با توجه به این ویژگی ها، دیگر منتظر چه هستید، بهتر است استعداد و مهارت خاص و یا حتی کالا و خدمات مخصوص به خود را برای اشتراک گذاری شناسایی کنید و در فضای اینترنت به کسب درآمد مورد نظر مشغول شوید.

انواع کسب و کار اینترنتی:

همانطور که خودتان هم در جریان هستید، کسب و کارهایی که در بستر اینترنت شکل می‌گیرد، بسیار تنوع دارد. برخی با:

راه اندازی یک سایت با توجه به مهارت و تخصصی که دارند، در کنار توسعه آن مهارت خاص به دنبال کسب درآمد مناسب برای خود می‌باشند.

عده‌ای دیگر هم تحت لفظ دورکاری برای موسسه یا مرکز خاصی که به کاربران خود ارائه خدمات غیرحضوری می‌دهد در زیرمجموعه این سایت ها مشغول به کار هستند.

سایت های کسب درآمد از اینترنت

به جهت کسب اطلاع از موضوع این روزهای پیرامون مان، آن هم کسب و کار اینترنتی، در این میان چند سایت وجود دارند که با عضویت در آن می‌توانید پروژه‌هایی از جمله انواع تایپ در محیط کار برنامه آفیس و نیز انجام کارهای گرافیکی بسته به میزان آشنایی که از نرم افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ و … دارید، و در ادامه همچنین کارهای ترجمه متون، به عنوان نویسنده تولید محتوا برای سایت ها،  طراحی سایت، برنامه نویسی و… انجام دهید، که می‌توانید با پیگیری هر کدام از این موضوعات خود را هر چه بیشتر به فریلنسر شدن ترغیب نمایید.

شاید در این لحظه نیازمند آن باشید که در راستای کسب و کار اینترنتی بدانید، معنی و مفهوم فریلنسر یعنی چه؟ فریلنسر به کسی گفته می‌شود که بدون این که زمان و مکان برای آنان معنی پیدا کند، به صورت آزاد و بی‌آنکه وابسته به یک موسسه خاصی باشد، بتوانند با چند مجموعه همکاری کند و در امر ارائه پروژه‌ های متنوع در زمینه‌های مختلف با آنان همکاری نماید.

در پایان به معرفی تعدادی سایت برای مهیا شدن یک کسب و کار اینترنتی برای شما می‌باشیم:

ایران تایپیست

پونیشا

 

جهان فکر

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

سطح رویاهایت تا کجاست؟

امروز که وارد برنامه اینستاگرام شدم یک پستی نظرم را به خود جلب کرد. گوینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *