E html> بدون پلاستیک - جهان فکر
خانه / فرهنگی / بدون پلاستیک

بدون پلاستیک

no- plastic

instagram

بدون پلاستیک البته با عنوان متفاوت تر پارسال هم در چنین روزهایی بود مقاله روز نگفتن به پلاستیک را در سایت جهان فکر ثبت کردم.یک سال گذشت تصمیم دارم در ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹ یک بار دیگر این مسئله مهم را به همه جهانیان یادآوری کنم. چنین روزی مصادف است با نه به پلاستیک.این کار به تنهایی به ثمر نمی‌نشیند مگر آن که همه دست به دست هم بدهیم تا محیط زیست پاکی را داشته باشیم و از آن با تمام وجود پاسداری و حفاظت کنیم.

امسال البته بهتر است بگویم در اواخر ماه های سال ۹۸ تا بدین لحظه اتفاقات عجیب و غریبی بر روی زمین رخ داد. همه شما مطلع هستید که شیوع کرونا در کنار این که ۱۲ میلیون نفر را در سر تا سر دنیا مبتلا کرده و البته تعداد بیشماری را هم به کام مرگ کشانده. بسیاری از محققین معتقدند درست که حال آدمیان زمینی خوب نیست، منتها با شیوع بیماری کرونا ویروس زمین و جاندرانی به غیر انسان روح و جان تازه‌ای گرفتند.

no- plastic- protect- enviroment

اگر حال ساکنین زمینی چون انسان خوب نیست، منتها باز همچنان زمینی که در آن زندگی می‌کنیم هر لحظه ممکن است آسیب پذیر باشد. چرا که تولید پلاستیک نه تنها کمتر نشده بلکه دارد روز به روز بیشتر می‌شود. امیدوار مسئولین فکری به حال این زمین بی دفاغ بکنند.

وقتی قرار است هر نایلکسی از خرید می‌آوریم به سبب شیوع بیماری کوید نوزده دور ریخته شود. چه فاجعه‌ای رخ خواهد داد؟!!

حداقل تا قبل ظهور ویروس کرونا ویروس ما از کیسه های پلاستیکی که در نهایت در حین خرید از فروشنده تحویل می‌گرفتیم چندین بار از آن استفاده می‌کردیم، متأسفانه طبق گفته متخصصین هر بار که از کیسه نایلونی برای خرید استفاده می‌شود در هنگام ورود به منزل یا محل کار دور ریخته شود.

no-plastic-

در چنین وضعیتی نه تنها از تولید نایلکس و کیسه های پلاستیکی کم نمی‌شود بلکه وجود پلاستیک در زمین تداوم پیدا می‌کند و این دوام و پایداری به نفع زمین و ساکنین آن نیست.

جهان فکر با میان کشیدن ان موضوع  آن هم در سال جدید، تأکید بیشتر بر این موضوع دارد. پس تا حد امکان از کیسه های پلاستیکی، ظروف پلاستیکی و هر چیزی که از پلاستیک ساخته شده است کمتر استفاده کنیم تا کمکی به بقای زمین خود بکنیم. زمینی که همه جوره هوای ما را داشته است.

instagram- jahanfekr

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

takadighari-iran

تکدی گری ممنوع!

امروز صبح که بیرون رفته بودم. در پیاده رو به سمت جلو قدم برمی‌داشتم. متکدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *