E html> کانکس بازیافت - جهان فکر
خانه / عمومی / کانکس بازیافت

کانکس بازیافت

conex-recycling-montain

instagram

telegram

در این مقاله می‌خواهم در فضایی همچون جهان فکر  قدری در مورد کانکس، آن هم کانکس بازیافت با شما مخاطبین عزیز صحبت کنم. دلیل انتخاب این نوشته با این عنوان هم بی‌مناسبت با نامگذاری هفته‌ای که گذشت نیست.شاید الان از خودتان بپرسید هفته پیش هفته با چه اسمی به پایان رسید مگر؟! الان می‌گویم. هفته پیش هفته محیط زیست و ارتباط محسوسی با کیوسک بازیافت دارد.

و اما چرا کانکس بازیافت، داستان از اینجا شروع می‌شود که هفته پیش که جمعه به کوه رفته بودم، در مسیر رفتن به کوه با فضایی مسقف همچون کانکس بازیافت روبرو شدیم. به نظرم ایده خیلی جالب و کاربردی در محیطی همچون کوه و دشت به حساب می‌آید. وقتی افراد طبیعت دوست و مهربان برای اینکه طبیعت بیش از این با کم لطفی هایی که بعضی آدم ها در قبالش انجام میدهند و نیزبیش از این رنجیده خاطر نشود، به پاکسازی آن می پردازند. این کار خیر یک طرف قضیه و طراحی کیوسک بازیافت از سوی شهرداری یا حتی موسسات خیریه و نصب آن در اطراف کوه هم خیلی هوشمندانه بودن آن یک طرف دیگر قضیه است. این کار سبب می شود، دیگر بهانه‌ای برای رها کردن زباله در طبیعت نداشته باشیم.

با طراحی و نصب کانکس بازیافت در نقاط مختلف شهر و همچنین در مکانهای تفریحی، حداقل افراد بیشتری رغبت کنند کوه و دامنه آن را تمیز نگه دارند و کمتر با صحنه های نه چندان خوب ریختن زباله در آن روبرو شویم.
فارغ از بحث طراحی و ساخت انواع کانکس بازیافت، نمیدانم واقعا، یعنی زمانی هم که در خانه خود هستید، زباله خود را تحت هر عنوانی در کف خانه رها می کنید. به طور حتم این کار صورت نمی‌گیرد،چون خانه را جای امن و پاک برای خود و اعضای خانواده می‌بینیم.پس چرا در بیرون از منزل بر خلاف این مسئله عمل می‌کنیم.
چرا؟چرا این تفکر و تصور را گسترش ندهیم و در حامعه بزرگتر همچون شهر و فضاهای تفریحی بیشتر و بهتر به تمیزی آن بها ندهیم. فضایی که خدای مهربان با رنگ آمیزی و طراحی خاص خود آن را به تصویر کشیده تا اشرف مخلوقاتش در آن زندگی کنند و پیام زندگی باشند.
در راستای معرفی کانکس بازیافت، به نظرم وقتی روز یا هفته‌ای را به نام خاصی مناسبت گذاری می کنند، میخواهند آن اسم و یا فعالیت بیشتر در جامعه رواج پیدا کند و نهادینه شود. چه نام و عنوانی بهتر از این که هر روز و هر لحظه به داشتن محیط بکر و زیبا و بدون ناپاکی تلاش کنیم. ساخت و تبعیه کانکس بازیافت می‌تواند فاکتور اثرگذار در مکان هایی همچون کوه و … باشد.

همه میدانیم،وقتی خدا در آغاز خلقت در روح و جان خشتی خاک دمید و زندگی بخشید تا موجودی به نام انسان شکل گرفت تا در زمینی سرسبز و حیرت انگیز به زیستن ادامه دهند. واقعا چرا ما انسانها جواب محبت خدا را با پاسخ مثبت ندهیم و خودمان را ملزم کنیم که تحت هر اسمی به طبیعت و محیط زیست آسیبی نرسانیم.
ساختن کانکس هایی همچون کانکس بازیافت قدمی تازه است تا بیشتر و بهتر برای طبیعت سالم در تکاپو باشیم.
شاید خیلی از شما مخاطبین که دارید این مقاله را در جهان فکر را می خوانید، اسم قانون کارما را شنیده باشید. هر عملی که در این کره خاکی و پهناور انجان دهیم روزی بازتاب آن به ما بخصوص زندگی مان ظاهر می‌گردد.

پس چه بهتر که با کارها و اعمال خوب به استقبال این قانون بی‌‌نظیر برویم. ساخت و طراحی فضای مسقفی چون کانکس بازیافت در کوه و پارک ها  و نیز فضاهای تفریحی در گذشته خالی بود.

امیدوارم بیش از پیش شاهد چنین حرکت هایی من جمله طراحی  ساخت کانکس بازیافت از سوی موسسات خیریه و دیگر سازمان ها بخصوص حامیان محیط زیست باشیم. پس به خودمان و اطرافمان بیشتر بها بدهیم.

instagram- jahanfekr

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

its-time-time-min

دیگه وقتشه!

  خیلی هایمان وقتی می‌خواهیم شروع کنیم با جملاتی این چنینی ” هنوز وقت هست” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *