E html> در فکر چه هستید؟ - جهان فکر
خانه / نوشتن / در فکر چه هستید؟

در فکر چه هستید؟

جهان فکر، محفلی است برای اینکه، قدری از دنیای روزمرگی خارج شویم و به آنچه در طی روز انجام دادیم، بیاندیشیم و برای ترسیم زندگی بهتر در روز بعدی یا حتی یک ساعت بعد تلاشمان را دو چندان کنیم. حال که دارید به کارها و ایده‌های امروز خود می‌اندیشید؟ فرقی نمی‌کند که صبح باشد یا ظهر یا حتی شب، هر ساعت از شبانه روز که فرصت پیدا کردید، در مدت زمان کوتاه به این مسئله فکر کنید.

همان طور که دارید گشتی در جهان فکر خود می‌زنید، می‌توانیم این سوال را بپرسیم که، با همین چند دقیقه تفکر، از نظر شما دستاورد آن چه بوده است؟ آیا از آن دسته مخاطبینی هستید که صفحه سایت را تغییر دادید و با خود گفتید بازهم مسائل فلسفه و جهان بینی و… شروع شد، البته بایستی بگویم که قصد تدریس درس فلسفه و جهان بینی را ندارم، چون اصلا سر رشته‌ای، در این خصوص ندارم، فقط می‌خواهم نظرتان را با کارهایی که در طی روز انجام می‌دهید جویا شوم.

برعکس گروه اول، شمایی که دارید باقی مطلب را می‌خوانید قدری کنجکاو شدید که بدانید موضوع جهان فکر جریانش چه هست؟ و قصد دارد چه نکته‌ای را برای ما رمزگشایی کند. در هر حال در هر گروه که قرار دارید به نظرتان و انتخابتان احترام می‌گذارم، چرا که شما حق انتخاب دارید. بگذریم، اجازه دهید به موضوع خود برگردیم، اگر هنوز حضور دارید، بهتر است تا پایان این مطلب، همراه ما باشید.

در فکر چه هستید؟
جهان فکر

در پی ورود به جهان فکر خود، بهتر است،  گفتگوی خود را با این سوال آغاز کنیم، که صبح  امروزتان را به چه  نحوی شروع کردید؟ در این خصوص بیشتر راهنمایی تان می‌کنم، آیا برای حضور امروز خود در این دنیای بی نظیر خدا را شکر گفتید؟ آیا به جهت هر نفسی که می‌کشید و به دنبال دم و بازدمی که در بدنتان طی ۲۴ ساعت شبانه روز شکل می‌گیرد، از خدای بزرگ قدردانی کردید؟ و خیلی نعمت های تکراری دیگر که اگر به اطرافتان نگاه کنید، بیشتر به اصل موضوع پی خواهید برد. به نعمت های تکراری اشاره کردم،  تکراری از این بابت که  موضوعات و پدیده‌های مهمی هر روز در مقابل چشمان ما رژه می‌روند و اصلا توجهی بدان نمی‌کنیم و به عبارتی به کلکسیون روزمرگی مان منتقل کردیم. اگر قدری عمیق تر به فکر کردن تان ادامه دهید،  متوجه خواهید شد، همین مسئله اکسیژن رسانی به بدن، به هر دلیلی صورت نپذیرد، چند صدم ثانیه‌ای برای خداحافظی با این جهان فکر فاصله‌ نداریم.

این مسئله را به جهت تامل کردن در دنیای فکر بازگو کردم، تا قدری جدی تری به قضیه نگاه کنید. سوال بعدی را برای هدایت شما در مسیر فکر و اندیشه می‌پرسم، راستی، امروز با چه کسانی در طی روز در ارتباط بودید؟این افراد می‌توانند هم دنیای حقیقی باشند و هم در دنیا اینترنت، فرق چندانی نمی‌کند. طبق یک اصل، شما از محیط خود تأثیر می‌گیرید و به عبارتی با ۵ نفر از افرادی که  بیشترین ارتباط را در طی روز با آنان دارید، رفتار و صحبت های آنان، می‌توانند زندگی و جهان فکری تان را به طرز باور نکردنی تغییر دهد، در این باره می‌توان هم از جنبه مثبت و هم منفی به ماجرا نگاه کرد. پس روی این مسئله بیشتر  تفکر و تمرکز کنید.

راستی در حین که اینکه دارید تنظیمات جهان فکریتان را دستکاری می‌کنید، تا حال به این قضیه فکر کردید که در طی روزی که حاوی ۸۶۴۰۰ ثانیه است چه قدر برای خواندن کتاب و موضوعات این چنینی.. وقت می‌گذارید؟ اصلاً زمانی برای آن در نظر می‌گیرید؟ شاید برخی از شما بگویید، خیلی علاقه‌ای به کتاب خواندن ندارید یا حداقل خیلی زمانی برای آن صرف  نمی‌کنید و در نهایت فکری هم برای آن ندارید، برخی دیگری هم برعکس این گروه، از علاقمندان پروپاقرص کتاب در موضوعات مختلف هستند.

در فکر چه هستید؟
جهان فکر

راستی در حالی که دارید از راهروهای جهان فکری تان گذر می‌کنید، در بحث کتاب خواندن، به چه موضوعاتی بیشتر علاقمند هستید؟ اصلا لیستی از کتابهایی که تا به حال خوانده‌اید را دارید یا نه؟ شاید برخی از شما که به نوعی کتابخوان حرفه‌ای هستید، بگویید قیمت کتاب‌ها بالاست و نمی‌توان به راحتی به کتاب مورد نظر دست پیدا کرد، البته من هم تا حدودی موافقم، منتها! این بستگی دارد مقایسه شما در مقابل چه چیزی باشد، وقتی دقیق تر می‌شویم، متوجه می‌شویم آنقدرها هم که فکر می‌کنید، قیمت کتاب بالا نیست، من هم قبلاٌ همچین تصوری داشتم و وقتی بیشتر مطالعه و پرس و جو کردم، پی بردم، در ایران هم مثل بسیاری از اقصی نقاط دنیا، نویسندگان، آن گونه که باید و شاید بابت کلمات و جملاتی که خلق میکنند تا بعد در قالب مقاله، کتابچه، کتاب عرضه شود،  حقشان ادا نمی‌شود. نمی‌دانم اطلاع دارید یا نه که فقط ۱۰ الی ۱۳ درصد از قیمت پشت جلد کتاب عاید نویسنده خلاق و توانمند می‌شود. برای من که اولین بار با این مسئله مواجه شدم قدری تکان دهنده بود. راستی الان که در جهان فکری خود تمرکز کردید، چه حسی دارید؟

در این مقاله که در مورد اندیشیدن در جهان فکرتان بود، موضوع را در همین جا خاتمه می‌دهم تا با این آغاز ورودتان را به سایت جهان فکر خوش آمد بگویم، در ادامه قصد دارم به موضوعات مختلفی بپردازم، تا به کمک هم دنیای قشنگ تری را برای خود بنا سازیم.

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

who-is-writter

نویسنده کیست؟ و بیان ۲۴ ویژگی یک نویسنده

  ۱-نویسنده کسی است که ابزار کارش کلمات است و هر لحظه با بودن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *