E html> شکرگذاری - جهان فکر

شکرگذاری

thanks- God

instagram

گاهی وقت ها پیش خودم فکر می‌کنم بعضی از ما بنده های خدا چقدر ناشکریم و با شکرگذاری ناقابل جواب هیچ کدام از نعمت‌هایی که خدای مهربان در اختیارمان قرار داده را نمی‌دهیم. هر بار که یک تصویر، فیلم و …. هر چیزی که خود به شخصه می‌بینم، حتی شنید یک فایل صوتی کوتاه که این روزها به وفور داریم و استفاده می‌کنیم در آن لحظه تلنگری می‌شود که ادامه مسیر زندگی خود را با مراقبه بیشتری پیش ببرم و به نوعی غرق در دنیای مادیات نشوم. یک آن به خود می‌آیم می‌بینم چقدر بعضی اوقات از این اکسیر یا هر چیزی که اسمش را می‌گذارید غفلت می‌کنم و می‌کنیم.

 thanls-God-good

چرا که بسیاری از نعمت ها بدون هیچ منتی در اختیارمان قرار داده شده و به عبارتی قدر دان تمام و کمال رحمت های بی پایان خدایمان  نیستم. خدایی  که ما را اشرف مخلوقات در زمین قرار داده است. تصمیم گرفتم بخاطر اتفاق جالبی که در برنامه عصر جدید اتفاق افتاد در سایتم به مسئله شکرگذاری خدای بزرگ بپردازم.

همانطور که گفتم در هفته که گذشت و طبق روال پخش برنامه عصر جدید که در شنبه و یکشنبه ها رأس ساعت ۱۰:۳۰ هر شب از شبکه ۳ سیما پخش می‌شود. شنبه شب در روز ۲۴ خرداد برنامه پخش شد. در بین شرکت کنندگان که هر کدام با یک استعداد و نبوغی پا به این مرحله گذاشته بودند، یک فردی بود که گویندگی می‌کرد.قضیه به همین جا و گویندگی آن شخص ختم نمی‌شود. کاری که او در پایان برنامه‌اش  انجام داد همه را بخصوص داوران را متحیر کرد و انگشت به دهان. اگر این قسمت را دیدید که حتما در جریان ماجرا هستید، در صورتی که شمایی که مخاطب این مطلب هستید اطلاعی از ماجرا ندارید در ادامه برایتان توضیح می‌دهم قضیه از چه قرار بود.

حالا چرا موضوع شکرگذاری با برنامه عصر جدید ترکیب کردم.برنامه عصر جدید داشت مثل دفعات قبل روال کار خود را پیش می‌برد. نوبت به این فرد به نام احسان دلبندی رسید. فضایی که در صحنه  عصر جدید درست کرده بود مانند دوبلورها و گویندگان رادیو بود و یک هدفون در گوش و نشسته و از روی چند ورق کاغذ، مطلب خود را گویندگی می‌کرد. همه چیز طبیعی بود. صدای خوبی هم داشت. و از تقلید چندین صدا  شروع کرد و آواز و …. و سپس تغییر صدا انجام شد و برنامه به پایان رسید. در نهایت با  ۳ رأی قرمز داوران مواجه شد و تنها یک رای سفید آقای آریا عظیم نژاد دست آورد اجرایش در صحنه برنامه عصر جدید با اجرا و تهیه کنندگی احسان علیخانی بود. البته دلیل اصلی داوران از جمله آقای سید بشیر حسینی آن بود که وی از روی ورق ها مطالبش را می‌خواند که یک لحظه احسان دلبندی برگه ها را برداشت به همه و حضار بخصوص داور نشان داد که برگه های سفید هستند و من نابینا هستم !

برای یک لحظه خود من از دیدن این صحنه متعجب شدم. واای خدای من!!

آقای سید بشیر حسینی هم برای یک لحظه جا خورد. بلافاصله  هم تصمیم گرفت رأی خود را پس بگیرد و سفید دهد. احسان علیخانی سریع گفت که الان مخاطبین برنامه فکر می‌کنند که از روی ترحم و دلسوزی این تصمیم را گرفتی که در جواب دکتر حسینی گفتند نه و دلیل رأی قرمز من این بود که تصور کردم ایشون دارد از روی برگه می‌خواند و در واقع روخوانی می‌کند.

 thanks-God-asre-jadid

در این لحظه که داشتم برنامه عصر جدید را می‌دیدم، پیش خودم گفتم با این که کلی نعمت مهم و حیاتی تو وجودم تک تک ما قرار داده شده است، اما به جهت تکرار و روزمرگی و عجین شدن اینر روزهای زندگی با تکنولوژی از بعضی مفاهیم  قابل درک زندگی غافل هستیم. به هیچ وجه آن طور که باید و شاید شکر خدا را به درستی به جا نمی‌آوریم و ناسپاس هستیم. فکر می‌کنیم دیدن، شنیدن، حرف زدن، راه رفتن و کلی چیزهای دیگر خیلی موضوعات پیش افتاده‌ای هستند و نیازی به شکرگذاری نیست. به نظرم، همگی ما بایستی روزانه برای هر دم و باز دمی که انجام می‌دهیم هزاران بار شکرگذاری خدای مهربان و دوست داشتنی انجام دهیم.

البته از همه این مطالب که بگذریم به نظر افرادی همچون احسان دلبندی بهتر می‌توانند قدر چیزهایی که جهان هستی در اختیارشان گذاشته را بدانند و تحت هر شرایطی با کمترین امکانات نه تنها پا پس نکشند بلکه با همه مخالفت ها و بدبینی های اطرافیان و جامعه به راه خود ادامه دهند حتی با رتبه بالا به دانشگاه تهران هم راه پیدا کنند. به نظر من پشتکار ایشان  برای من و سایرین تحسین بر انگیز است. ایشان هم اکنون مربی فن بیان و گویندگی هستند.

واقعاً حضور چنین افرادی  لازم است تا به قشنگ های این دنیای خاکی بیشتر فکر کنیم و بعداً پیش خود حساب و کتاب کنیم ببنیم که کجای مسیر زندگی قرار داریم.

آیا بهتر نیست با این شتاب و سرعتی که زندگی هایمان تحت عنوان عصر تکنولوژی گرفته کمی توقف کنیم و با دید جدیدتر  و متفاوت تری به زندگی نگاه کنیم.

به نظرم خدا، بزرگوارتر از این صحبت هاست، و اصلا نیازی به شکرگذاری ما بنده ها ندارد. منتها بهتر نیست جواب این لطف ‌های و مهربانی های  ناتمام را بی‌جواب نگذاریم تا از نگاه عاشقانه خدا به زندگی مان بی نصیب نشویم. مگر نه این که ما اشراف مخلوقات خدا هستیم و به پا این دنیا گذاشتیم تا دنیا را بهتر از آن چیزی که هست بکنیم و تحویل  تحویل. پس بسم الله. یکی از قواعد بازی آن است که از خدای خود شکرگذاری کنیم.

instagram- jahanfekrاگر علاقمند بودید، شما هم نظرتان را در این فضا و این صفحه به اشتراک بگذارید.

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

introduction-film-colour-room-

معرفی فیلم اتاق رنگ

  در ابتدای فیلم اتاق رنگ، دختری جوان به نام کلاریس کلیف را در محوطه‌ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *