E html> دیگه وقتشه! - جهان فکر
خانه / یادداشت روزانه / دیگه وقتشه!

دیگه وقتشه!

instagram

telegram

it's time

 

خیلی هایمان وقتی می‌خواهیم شروع کنیم با جملاتی این چنینی ” هنوز وقت هست” خودمان را آرام می‌کنیم و کارهای مختلف را با خیال راحت به روزها و سالهای بعد موکول می‌کنیم. داشتم یک مقاله در مورد یادگیری زبان انگلیسی می‌خواندم. البته این مقاله و تحقیق در مورد موضوع کاری بود که بایستی می‌نوشتم و به کارفرما تحویل میدادم بی ارتباط نبود. در حین خواندن این مقاله  به نکته جالبی پی بردم. در خصوص یادگیری زبان انگلیسی از کشورهای اسکاندویناوی سخن به میان آمده بود. شاید الان در ذهنتان این سوال نقش بسته باشد که کشورهای اسکاندیناوی کدام کشورها هستند. کمی صبر کنید برایتان می‌گویم. این کشورها شامل سوئد، نروژ، دانمارک و قسمت هایی از کشور  فنلاند است. این کشورها در شمال اروپا واقع شده‌اند. نکته جالب آن است که در این کشورها تمامی فیلم و سریال های روز دنیا بدون اینکه دوبله شود به زبان انگلیسی با زیرنویس زبان ملی شان در رسانه هایشان پخش می‌شود.

its-time-time-min

همین موضوع سبب شده همه افراد جامعه اسکاندیناوی با این که زبان مادریشان انگلیسی نیست ولی سطح زبانشان در حد کشورهای انگلیسی زبانی همچون انگلستان، آمریکا و استرالیا باشد. به طور حتم وقتی پای صحبت مردم عادی این کشورها بنشینید میان حرفهایشان یک دلیل نقش پررنگ تری دارد. آن هم تکرار است. بله درست متوجه شدید پدیده تکرار است. گوش آنها با دیدن و شنیدن مداوم روزانه کلمات، جملات و اصطلاحات زبان انگلیسی از همان کودکی عادت کرده است و جزو عادات روزانه آنها شده است. بی دلیل نیست که جیمز کلییر در صفحات ابتدایی کتاب عادت ها اتمی می‌گوید که “موفقیت حاصل عادت های روزانه است نه تحولات یکباره روزانه “

سخن پایانی این که یک تلنگر به خودم هم هست. پس بهتر نیست به جای به تعویق انداختن انواع کارها به روزها بخصوص شنبه های کذایی از همین امروز شروع کنیم. به طور حتم الان وقتشه!

 

instagram- jahanfekr

درباره‌ی فرزانه

حتما ببینید

۳۶۵ روز با یادداشت‌های آنلاین و کوتاه یک کپی‌ رایتر

در این صفحه من فرزانه کردلو تصمیم دارم از امروز ۳ دی ۱۴۰۲ به مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *